Elustiil,  Heaolu

Kasulikud veeprotseduurid ilu ja tervise heaks

Kui kodus head tervistavat sauna pole, ei tasu meelt heita. Ka vanniskäigud ja dušitamised saab tervise ja ilu heaks tööle panna.

Duši heaks omaduseks on see, et pidev veevool uhab kehalt lahtise mustuse ning voolav veejuga parandab verevarustust. Duši all võib end karastada ning hõõruda keha alguses pehme, kuid harjumisel karedama harja või rätikuga. Seda ikka verevarustuse parandamise eesmärgil.

Heaks veeprotseduuriks on keha ülehõõrumine jahedasse vette kastetud harja, švammi või kareda rätikuga. Ülehõõrumist alustatakse jalgadest ja suundutakse ringlevate liigutustega puusadeni. Sellele järgneb käte ja rindkere hõõrumine. Lõpuks hõõrutakse üle selg. Liigutused kulgegu südame suunas. Kui nahk on peale protseduuri kergelt õhetav ja enesetunne on hea, on tegevus läinud asja ette.

Kosmeetilised ravivannid, kus vanniveele on lisatud ravimtaimi, mõjuvad nahka värskendavalt ja närvikava ergutavalt.

Männikasvuvann: sobib ärrituvuse ja unetuse puhul. 1 kg männikasve keedetakse 3 liitris vees. Saadud ekstrakt kurnatakse vannivette.

Piparmündivann tugevdab närvisüsteemi ja värskendab nahka.

Pärnaõievann suurendab higieritust. Ekstrakti valmistamiseks valada taimed üle keeva veega (nagu valmistaks teed, aga suuremas koguses). Lasta tõmmata. Saadud ekstrakt kurnata ja lisada vanniveele.

Foto: Pixabay