Blogi

Mareti kaubamajast on raske tühjade kätega ära minna

Kuressaares, kesklinnast veidi eemal asuv, kuid rohkelt lojaalset klientuuri omav Mareti kaubaja on meie eriline lemmik ja sellepärast me sellest ka kirjutame.

Calvin Kleini jakike, Girogio Armani seelik, Burberry teksad – mis neid ühendab peale hea ja kvaliteetse kanga ning tugevate õmbluste? Need on rippunud Mareti kaubamaja riidepuudel ning kaks esimest asuvad nüüd Elukunstniku riidekapis. Burberry teksad said kellelegi teisele, sest ostmishetkel said need kuidagi suureks ja lohvakaks hinnatud. Ahjaa, lemmikud punane Adidase dressipluus ja sinakashall seemisnahast jakk on ka Maretist pärit.

Elukunst on raha kokku hoida ja soetada kvaliteetseid asju teise ringi kaubandusest, mitte kallitest brändipoodidest. Kuigi sealt võib ka, aga kui rahakott just puuga seljas pole, tuleb leida soodsamaid võimalusi maitsekalt ja hästi riietumiseks. Niisiis, kes ostleb eBays, kes armastab ise kaupa oma käega katsumas käia. Teise ringi kauplustes riiete kaevamine võib olla üsna ajamahukas, sest valik on kirju, aga vahel tasub käik end kuhjaga ära kui mõne pärli leiad, on eriti hea meel. Rahakotil ka. Me ei ole info jagamisega kitsid, sest toetame oma lemmikärisid ja ei ole kade meel nende leide teistegagi jagada, sest mida rohkem on kliente, seda suurem võimalus, et äri ei lähe pankrotti.

Miks me julgeme öelda, et Mareti kaubajamast on raske tühjade kätega ära minna? On inimesi, kes ütlevad, et pole sealt midagi leinud. Tõsi, luksuslikum brändikaup on seal pigem õnnelik leid, aga suts kvaliteetsemat kiirmoekettide kaupa leidub seal rohkem kui küll. Levinuim on H&M, Lindex, Mango, BikBok, M&S Autograph jne. Leidub hea kvaliteediga, ent vähem tuntud tootjatelt riideid. Kaup tuuakse Norrast ja müügil on kas hea või väga hea väljanägemisega asjad. Kuna inimeste elujärg on paranenud, reisitakse ise palju ringi ja ostetakse asju välismaalt, siis on õnneks möödas need ajad, kui “kaltsukates” nagu teise ringi poode kutsuti, sõna otseses mõttes igasugu kaltsud riidepuudel rippusid.

Ka teise ringi poodides kehtib vana tõde, et alati tasub vaadata õmblusi, et hinnata eseme vastupidavust ja kvaliteeti. Naiste üleriietega on lood enam kui hästi. Jopesid, mantleid, kasukaid – kõike on. Seelikuid, kleite, tuunikaid, pluuse samuti. Käekotte, jalanõusid ja püksirihmu on ka, aga nende hulgas kipub olema rohkem kulunud ekseplare. Ilmselt tuleb mängu ka õnn, kui millelegi erilisele satud peale juhtuma. Tõsi, ka Maretist võib vahel näiteks täiesti kandmata kingad saada ja üks paar elab nüüd ka Elukunstniku kingakapis.

Lasteriiete valik on ka päris hea, aga nagu mujalgi, siis oleneb päevast, millal poodi külastada. Suvel saab püksikesi, särke ja suviseid peakatteid. Talvel jopesid, kombesid ja mütse. Põgusal hindamisel tundub, et tüdrukutele on rohkem asju kui poistele, aga nii kipub see olema ka mujal. Üldiselt on Maretis müüdavad lasteasjad hästi hoitud ja ilma märkimisväärsete kulumisjälgedeta. Kui mõnel päeval pole midagi siis, teisel päeval on vähemalt viis toredat asja, mille vahel valida kui kõike korraga osta ei raatsi.

Meesteriideid on ka, aga valik on väiksem. Alati leidub T- ja triiksärke, talvel jopesid – pükse, suvel ka lühkareid. Jalanõusid pasitab riiulitel seevastu olevat aga rohkesti – eriti spordijalanõusid, talvel ka saapaid.

Mareti kaubamaja jaguneb kahte ossa – kallim sektsioon (vaatamata sõnale “kallis” on hinnad siiski vägagi mõistlikud) ja odavamate asjade osakond, kust võib saada asju isegi sentide eest. Head kraami võib leida mõlemast, aga Elukunstnik eelistab kallimat osakonda, sest seal tundub valik olevat uuem ja suurem.

Kui oled talve läbi riideid Asosest või House of Fraserist tellinud, sest tahaks ju midagi uut ja ilusat selga panna, aga hiljem vaatad nukralt oma pangakontot, siis võid peagi lohutada end sellega, et suvel nädalaks-paariks Saaremaale sõites, saad Maretist soodsalt mõnusa suvegarderoobi ja rahaline kokkuhoid teeb meele jälle rõõmsamaks.

Foto: Pixabay