Kodu,  Uncategorized

Et parfüüm kestaks: olulisemad vead lõhnaõlide kasutamisel

Täna räägime parfüümidest. Selleks, et lõhnaõlid ei kaotaks kergesti lõhnaomadusi ning täidaksid oma ülesannet ka pealekantuna, tasub teada mõningaid nippe.

Viga nr. 1: parfüümi pihustatakse ainult randmetele. Et lõhna tunda oleks, tasub seda panna ka põlveõndlatesse, kaelale ja mujale, kus on tunda pulssi.

Viga nr. 2: randmeid hõõrutakse peale parfüümi pihustamist omavahel kokku. Selle tagajärjeks on parfüümi kiire haihtumine nahalt ning isegi lõhnamuutus.

Viga nr. 3: parfüümi hoitakse vannitoas. Teadupärast vannitoas temperatuur sageli kõigub. Kuum aur täidab dušitamise ajal korraks ruumi, misjärel vannituba jahtub. Parfüümi tuleks aga hoida nagu kallist veini, püsiva temperatuuriga ruumis, näiteks magamistoas. Sagedased temperatuurimuutused võivad muuta aga parfüümi koostist ning seega ka lõhna.

Viga nr. 4: parfüümi pihustatakse kuivale nahale. Enne pihustamist tasub määrida nahale kas õrna lõhnaga kehakreemi või nendele kohtadele, kuhu parfüümi panna kavatsete, vaseliini. Tasub arvestada, et teised kehahooldustooted võivad parfüümi lõhna segada, selle autentsust rikkuda. Näiteks mõjutavad tugeva lõhnaga šampoon või palsam, aga ka lõhnavad kehakreemid. Kui teid erinevate lõhnade bukett häirib, tasub kasutada tagasihoidliku lõhnaga kehahooldustooteid, et parfüüm saaks esile pääseda.

Foto: Pixabay