Ilu,  Uncategorized

Näovesi otse koduaiast

Maasikate hooaeg on küll mööda saanud, aga nägin veel punaseid marju müüdavat Nõmme turul. Kes on kiire, jõuab veel mõned marjad haarata ning teha näole suvist ja healõhnalist hooldust.

Niisiis, retsept on vanaemade varasalvest, sest see, mis hoidis vanasti naha ilusana, teeb seda ka tänapäeval. Pealegi – on vana tõde, et see, mis sünnib süüa, sünnib ka näkku määrida. Olin näovee suhtes alguses pisut skeptiline. Ma olen küll see tüüp, kes armastab kurgilõikudega silmamaske teha, kuid maasikas tundus liiga toit selleks, et seda näo peale panna. Aga kartus osutus liigseks.

Retsept on lihtne: võta 2-3 suuremat maasikat, purusta näiteks kahvliga väiksemateks tükkideks, et saaksid mahla kätte. Seejärel vala peeneks tambitud maasikad üle umbes poole klaasi veega ning jäta pooleks tunniks ootele. Seejärel kurna viljaliha mahlast välja ning saadud vedelik pane külmikusse.

Külmikus hoidsin maasikamahla klaasis, et sealt kraanikausi kohal seda vatipadjale valada. Külm maasikamahl näol on imehea, eriti silmaümbruse õrnale nahale. Niimoodi võib teha näiteks maasikaleotise maski.

Kogu näo jätab vedelik peale vatiadjaga üle käimist hästi pehmeks ja siledaks. Minu jaoks on oluline see et midagi ei jääks hiljem kleepuma. Ütleksin, et tegu on väga hea naturaalse näoveega, mis eemaldab ka näole jäänud mustuse. Tuleb muidugi arvestada, et vedelik isegi külmas hoides väga kaua ei seisa ning 3-4 päeva jooksul tuleks see ära kasutada. Muidugi peab arvestama ka allergiatega, aga neile, kel vähegi võimalik, soovitan maasika näovett igati.