Ilu,  Uncategorized

Põgusalt sellest, kuidas huulte vananemist aeglustada

Huultel on nahk õhuke ning kipub kergesti pragunema, lõhenema. Ka kortsud tekivad kuivanud huultele kergesti. Prinkide huulte säilitamiseks on vaja veidi vaeva näha ja muidugi on vaja distsipliini.

Miks mõnedel on huuled punasemad kui teistel? Huulte värvus sõltub sellest, kui sügaval asuvad veresooned. Mõnedel inimestel on veresooned naha pinnale lähemal ning sellest tulenevalt on ka huuled punakamad. Huulte värvust võib mõjutada ka tervislik seisund. Näiteks kehvveresuse korral on huuled kahvatumad.

Huulte värvi aitab säilitada harjamassaaž, mis annab tulemust ainult siis, kui seda teha järjekindlalt, igal hommikul ja õhtul 2-3 minutit. Massaažiks kasutada pehmete harjastega hambaharja, mis on kraani all eelnevalt niisutatud. Teha harjaga ringjaid liigutusi piki huuli.

Peale massaaži määrida huultele kas niisutavat või veidi toitvamat kreemi. Kui huultel on ohatis või lõhed, tuleks massaažist loobuda huulte tervenemiseni.

Huulevannid

Huulte kuivus muudab nad kiiresti kortsuliseks. Selleks puhuks on hea teha huulevanne. Huuli hoida iga päev paar minutit leiges vees, misjärel kindlasti kreemitada. Vannitamiseks võib kasutada näiteks tavalist tassi või joogiklaasi. Selline protseduur niisutab huuli mõneks ajaks.

Foto: Pixabay